Виховання Cобак

Як Вибрати Породу Собаки: Критерії та Поради

як обрати породу собаки критерії та особливості

Вибір собаки – справа не із легких. Адже обираєте ви собі не просто домашнього улюбленця, а справжнього, вірного друга і нового члена вашої сім’ї. 

До того ж кожна порода собаки має свої унікальні особливості, характер, рівень активності і темперамент. Тому так важливо підійти серйозно до цього вибору, зважити всі “за” і “проти” кожної вподобаної вами породи і підібрати саме таку породу собаки, яка ідеально підійде вам. Тоді домашньому улюбленцю так само комфортно буде жити з вами.

Для вас ми підібрали топ критеріїв та порад, які варто врахувати при виборі породи собаки. А ще ми класифікували породи, які краще підійдуть для тих чи інших типів людей. А значить питання “як підібрати собі собаку” стане значно простішим для вас. 

 

Собаки-охоронці

Якщо ви обираєте собі собаку, яка буде охороняти вас, вашу сім’ю і житло, і не дасть жодного шансу грабіжникам і злочинцям, то тут хорошим варіантом сторожової породи будуть доберман, ротвейлер, німецька вівчарка. Саме вони є природженими охоронцями і не пропустять жодного недоброзичливця до вас і на 2 метри, особливо при правильному вихованні і дресируванні. 

німецька вівчарка

Проте такі породи як золотий ретрівер і лабрадор можуть бути не найкращими охоронцями, оскільки вони надто доброзичливі до чужих.

 

Собаки для дітей та сім’ї

Якщо ви маєте дітей чи у вас велика родина, тоді, ймовірно, ви у роздумах, яку породу собаки вибрати для дитини. Чудовими варіантами собак-няньок є лабрадор, золотий ретривер, коргі, вест-хайленд-уайт тер’єр, пудель. Активні бігль, ірландський сетер. ягдтер’єр так само чудово ладять з дітьми і будуть їм найкращими друзями і компаньйонами в іграх.

лабрадор грається з хлопчиком

Тоді як пікенес буде не найкращою породою для сім’ї з дітьми, так як вони досить егоїстичні і люблять, щоб вся увага приділялась тільки їм.

 

Собаки, які ладять з котами

Якщо у вас вже є кіт, але ви хочете завести ще одного хвоста, тоді цей список для вас. 

Породами, які чудово ладять з котами  і іншими тваринами, є золотистий ретрівер і лабрадор-ретривер, які дуже дружні до інших тварин і залюбки проводитимуть з ними час.  кінг чарльз-спаніель, папільйон, мальтійська болонка, мопс, ньюфаундленд, бассет хаунд, такси, коллі, пуделі та бульдоги теж надзвичайно дружні породи до котів та інших порід. тобто список досить великий. 

цуценя французького бульдога з котомХоча мисливські породи собак не завжди добре ладять з котами, проте виховання, час та терпіння обов’язково призведуть до того, що ваші улюбленці подружаться.

 

Активні породи собак

Якщо ви прихильник активного способу життя і шукаєте улюбленця, який підтримає вас у цьому і займатиметься разом з вами, то таким можуть бути англійський пойнтер чи ірландськи сеттер, джек рассел. Це активні породи собак, готові до довгих прогулянок чи пробіжок.

ірландський сеттер

Тоді як англійський бульдог і мопс не будуть надто в захваті від таких активностей.

 

Спокійні породи собак

І навпаки, якщо ви ведете не надто активний спосіб життя і не хочете себе втомлювати прогулянками по декілька разів на день, тоді вам треба обрати також “активного” улюбленця. Більш пасивними породами собак є мальтіз, французький бульдогмопс.

мопс порода собаки

 

Собаки для зайнятих і самотніх людей

Якщо ви не надто часто буваєте вдома і самотні проте дуже хочете мати хвостатого друга тоді вам потрібно особливо детально віднестись до вибору собаки. Оскільки ці тварини дуже прив’язані до господарів, люблять компанію і важко переносять самотність. Тому можливо вам все-таки варто задуматись щоб завести кота чи рибок, які значно стійкіші до самотності. 

Проте все ж якщо ви хочете собаку і впевнені що зможете приділяти час на її виховання є породи які більш звиклі залишатися на самоті. Це шар-пей, басет хаунд.

Шар-пей порода собаки

Породи, які дуже важко переносять самотність і в такому випадку не підійдуть вам – ретривер та коллі. Вони справді обожнюють час з господарем і їм важко дається самотність.

 

Собаки для старших людей

Якщо ви старшого віку чи обираєте породу для своїх батьків чи дідусів та бабусь, тут теж потрібно врахувати особливості як майбутнього господаря, так і улюбленця. Найкраще обирати не надто активну породу собак. Це спростить життя як для старшого власник, а так і для собаки, в якого не буде нестачі активностей. Породами з не високою активністю, які чудово підійдуть в даному випадку, будуть бостонський тер’єр, мопс, спаніель. Це спокійні пород, які не вимагають багато прогулянок чи активних ігор щодня. 

Бостонський тер'єр

Хаскі, тер’єри та біглі, навпаки, страждатимуть від браку активностей. 

 

Гіпоалергенні собаки і собаки, які не линяють

Якщо ви маєте алергію на шерсть собаки, але хочете мати хвостатого улюбленця – вихід є. Є породи собак шерсть, яких, завдяки своїм властивостям, не викликає загострення алергії. Сто-відсоткову гіпоалергенність жодної породи собаки не можна, але є породи, які мало линяють. Це шнауцер, пудель, лабрадудль, мальтізька болонка, ши-тцу, вест-хайленд-уайт тер’єр, шотландський тер’єр, керн-терьер, амстаф.

шнауцер порода собаки

Породи схильні до линяння це хаскі, лабрадори, акіта-іну, шарпеї, самоїди.

 

Собаки для квартири

Отже, ви проживаєте в квартирі, але мрієте про собаку. Ви думаєте, що в даному випадку потрібно врахувати тільки розмір собаки? Не зовсім. 

Крім цього важливо врахувати характер і рівень активності собаки. Наприклад, чудово підійдуть для проживання в квартирі бульдоги, бостонський тер’єр, мопси, йоркширські тер’єри. Ці породи невеликого розміру, загалом мають досить спокійний характер і середній рівень активності.

Йорширський тер'єр порода собаки

Тоді як, здавалося б, чіхуахуа, невеликого розміру, проте це досить активна і голосна порода, що, звичайно, не є перешкодою. Але потрібно бути готовим до можливо невдоволених сусідів чи погризених капців.

 

Собаки для недосвідчених власників

Плануєте завести першого хвостатого улюбленця в своєму житті? І переймаєтесь чи все вдасться з вихованням? Не знаєте, яка порода підійде саме вам? В такому випадку є ідеальні породи для тих, хто вперше заводить собаку. 

Такими вважаються лабрадори і бордер коллі. Ці породи надзвичайно розумні, легкі в вихованні та дресируванні, слухняні, обожнюють своїх господарів і швидко починають читати думки своїх господарів. І хоча цією властивістю володіють всі породи і всі вони є дуже розумними, проте саме лабрадори і бордер коллі мають таку виражену рису як слухняність і легкість до навчання. Проте все ж варто згадати, що бордер коллі більш активніші чим лабрадори, а також у випадку будь-якої вашої помилки у вихованні відразу запам’ятають неправильну поведінку.

Бордер Коллі Порода Собаки

Собаки для жаркого клімату

Якщо ви проживаєте в жаркому кліматі, це теж потрібно враховувати при виборі собаки. Погодні умови значно впливають на самопочуття, активність і навіть тривалість життя тварини. 

Як не дивно багато короткошерстих порід не переносять високі температури і багато прямого сонця, тому надто жаркий клімат буде несприятливим для них. Оскільки здатність переносити високі температури залежить не від довжини шерсті, а від розміру тварини і лицевої структури собаки.

афганський хорт порода собаки

Породами які не в захваті від тропічного клімату є сен бернар, боксер, самоїд. Досить добре переносять жару йоркширский тер’єр, чихуахуа, афганський хорт, ягдтер’єр, фараонова собака.

 

Собаки для холодного клімату

І якщо ви навпаки проживаєте в холодному кліматі, породи собак, які легко переносять таку погоду, очевидно, мають довгу шерсть та більший прошарок жиру. В даному випадку сен бернар, самоїд, про яких ми щойно говорили, разом з хаскі і німецькою вівчаркою чудово почувають себе в холодних кліматичних зонах. Доберман, навпаки, не любить холод.

хаскі гуляє по снігу

 

Сподіваємось, тепер процес вибору породи собаки не здаватиметься вам таким складним.  А факти обговорені нами щойно допоможуть вам у прийнятті рішення. І навіть, якщо особливості породи собаки,яку ви бачите як нового члена сім’ї, здавалося б суперачать вашим побажанням, не поспішайте змінювати своє рішення. Дуже часто собаки можуть змінити свої здавалось традиційні риси породи, як от мисливські собаки можуть подружитись з котами, при правильному підході у вихованні.