Виховання Cобак

Як Виховувати Собаку: З Чого Почати та Основні Правила


як правильно виховувати собаку

Отже, ви вирішили завести нового члена сім’ї. Вже обрали породу собаки, яка от-от з’явиться у вас вдома. І, ймовірно, у вас виникає питання, як правильно виховувати собаку, щоб вона була слухняною, і щоб, водночас тварина відчувала себе частиною вашої родини.

Адже чи цуценя чи дорослу собаку, ви вирішили завести – всі вони потребують виховання та навчання з перших днів перебування у вас вдома.

Навіть якщо у вас не мисливська чи сторожова порода, чи вже доросла собака з притулку – виховувати її все одно потрібно. І це не обов’язково складне дресирування та часові тренування. 

 

Яка ж користь від виховання та навчання собаки?

Звичайно, виховання улюбленця на початку займатиме ваший час і потребуватиме терпіння. Проте у майбутньому ви матимете самостійного і слухняного улюбленця. 

Виховання цуценя з перших днів допоможе вам уникнути можливих неприємних ситуацій, які можуть виникнути у майбутньому у випадку з не вихованою, неконтрольованою собакою.

До того ж, виховання  – важливе для безпеки і розвитку вашого улюбленця. 

Далі в статті ви дізнаєтесь чому це саме так.

Отже, давайте розглянемо як підійти до цього питання, основні принципи та правила у вихованні собак та цуценят і в чому користь цього процесу для улюбленця.

 

Не бийте та не кричіть на собаку

Це найперше і найголовніше правило виховання. Адже за своєю природою – життя у зграї, собаки не розуміють, чому їх б’ють Також це може травмувати їхню нервову систему і призвести до того, що собака просто боятиметься вас, або стане агресивною. 

Так само, якщо ви звикли кричати у будь-якій ситуації на собаку, то ніяких успіхів у вихованні улюбленця ви не досягнете. Собака буде вас боятись, а не виконувати ваші вказівки та команди. Якщо ви незадоволені поведінкою собаки, не підвищуйте голос, тримайте його спокійним, нижчим ніж завжди з чітким тоном. 

В крайньому разі, якщо ви не можете заспокоїти собаку, можна легко відтягнути тварину за шию. Це пояснюється тим, що живучи у зграях тварини кусають один одного за шию, показуючи свою незадоволеність діями іншого. Тому тварина зрозуміє, що варто вгамуватись


Невчасне покарання 

Не карайте собаку, якщо вже минув певний час з моменту вчинення шкоди. 

Уявімо, ви повернулись додому, а ваший улюбленець погриз килимок у ванній. Не намагайтесь схопити килимок, показувати його цуценяті і кричати при цьому. Адже хвостатий не зрозуміє, що ви хочете пояснити цим. 

Краще у момент вчинення повторної шкоди не упустіть можливість пояснити цуценяті вашим тоном і  командою “фу”, що так робити погано. А коли тварина зрозуміє, що так робити не можна і припинить – похваліть і дайте винагороду. 

як відучити собаку гризти

Якщо ж ви не можете піймати собаку у момент шкідництва – намагайтесь до того часу, прибрати з вільного доступу речі, які цуценя може пошкодити, чи які можуть бути небезпечними для нього, а замість цього зайняти його іграшками. 

 

Показуйте, що ви господар

Коли ви заводите хвостатого друга, то собаки звиклі вважати вас, тобто свого господаря, як свого “вожака”. 

Адже ви годуєте тварину, дозволяєте чи не дозволяєте певні речі, через що вона починає вважати вас “головним”. Проте щоб зберегти цей статус, ви маєте вести себе відповідно. 

  • Не переходьте межі вседозволеності з улюбленцем і всіма його витівками, навіть якщо це милий клубок шерсті, якому хочеться все прощати. 
  • Показуйте, що ви головний в родині. Виходити чи заходити в будинок ви маєте першим за собаку. 
  • Не дозволяйте цуценяті стрибати на себе чи інших. Коли він стрибатиме на вас – намагайтесь ігнорувати таку поведінку, доки він не заспокоїться. Якщо це не допомагає, поясніть собаці командою “фу” чи “не можна”, коли він пригатиме. 
  • Так само на прогулянках намагайтесь вести собаку біля себе. Не дозволяйте улюбленцю тягнути вас, куди йому заманеться. Скажіть команду “до  мене”, легко притягніть собаку за повідець до себе, і тримайте її певний час поруч, поки той не заспокоїться і не почне йти поруч.
навчаємо собаку гуляти на прогулянці

Визначтесь з правилами, що дозволено, а що ні

Ще до моменту, коли новий член родині буде у вас вдома, визначтесь, що ви будете дозволяти йому, а що – ні. 

Чи дозволятиме ви улюбленцю забиратись до вас на ліжко чи на диван? Чи він спатиме виключно на своєму місці? Чи є інші речі, які ви не дозволятимете ще? 

Найкраще визначити всі правила завчасно, і не змінювати їх за тої чи іншої ситуації. Адже так, ваший улюбленець не розумітиме як вчиняти правильно.

начаємо собаку поводитись правильно

 

Власне місце для улюбленця

І знову ще до того, як ви заберете хвостатого друга, визначтесь, де у вас вдома, він матиме власний куточок. 

Адже собаки, як і люди потребують власного простору, де він зможе постійно спати чи відпочивати після активностей. Це може буде власне ліжечко, чи килимок. Власне місце – це також хороший інструмент для дресирування – коли собака знає де її місце і йде туди за наказом. 

чому собаці потрібне власне місце

 

Допоможіть розслабитись

Коли ви вперше забрали цуценя додому – це стрес для нього. Адже до цього він весь час знаходився під захистом мами, разом зі своїми братиками і сестричками. 

Навіть якщо ви берете дорослого собаку з притулку, новий дім для нього – це теж стрес після шумного притулку. До того ж, ви не знаєте, що довелось псу пережити до життя в притулку. 

Тому в перший день покажіть новому члену родини будинок, його місце і проведіть якомога більше часу з ним. 

Щоб допомогти заспокоїтись тварині, залиште пляшку з теплою водою і годинник, який тікає тихо, поблизу їхнього місця для сну. Це нагадає цуценяті тепло та звук серцебиття їхньої мами, коли вони спали поруч з нею. А дорослому псу це також допоможе заспокоїтись.

Якщо тварина все ж плаче посеред ночі, можете підійти до неї, щоб втішити і запевнити, що все добре. Проте все ж краще не брати тварину до себе на ліжко, бо відучити від цього потім буде складно. 

як заспокоїти цуценя

 

Відносини з іншими членами сім’ї

Якщо у вас велика родина чи є інші улюбленці, то потрібно побудувати правильні відносини з ними і цуценям з самого початку. 

Господарем у собаки має бути один член родини, проте слухатись він має інших також. 

Якщо у вас вже є вдома улюбленці, познайомте їх з цуценям. Залишайтесь при цьому спокійним. Створіть для них окремі власні куточки, власні миски для їжі, окремі іграшки. Покажіть, що новий член родини такий же улюблений, як і вони. Але не забувайте приділяти увагу і старшим улюбленцям, особливо котам під час першої зустрічі з цуценям.

Не дозволяйте їм ображати один одного, але і не змушуйте гратись разом, що особливо стосується цуценят і котів. Нехай вони тварини себе один з одним так, як їм комфортно. 

як познаюмити цуценя з котом

 

Виногорода за хорошу поведінку

Не забувайте винагороджувати і хвалити свого улюбленця за хорошу поведінку та виконані завдання. Найкращими ласощами у якості винагороди будуть невеликі шматочки м’яса. Але не давайте їжу зі своєї тарілки у якості винагороди собаці.

Також не переходьте межу з ласощами, адже пес звикне до цього і не захоче щось виконувати без винагороди. Наприклад, на початку привчання цуценя до туалету, можна винагороджувати його за правильно виконану справу. Але не робіть цього надто часто, щоб не привчати до постійних ласощів.

Також у якості винагороди частіше хваліть цуценя і гладьте його. 

винагорода для собаки


Спостереження і повторення за господарем

Собаки звикли дуже ретельно спостерігати за своїми господарями і повторювати їхні дії. Адже вони вважають вас “вожаком”, тому і беруть з вас приклад. Не забувайте про те, що ви завжди за приклад меншим членам родини. І хоч здається, що вони не розуміють нашу поведінку чи ситуацію, проте тварини дуже добре відчувають наші емоції і відношення до речей. Не забувайте про це.

Вакцинація

Нехай вакцинація не є виховання, але  є обов’язковим елементом безпеки і здоров’я вашої собаки, про який ви маєте пам’ятати. Обов’язково робіть всі необхідні вакцини цуценятам та собакам. Дізнатись, які саме вакцини собаці необхідно зробити, ви можете у ветеринарній клініці. І не забувайте, що після вакцинації тварину не дозволяється випускати на вулицю, навіть якщо ви її супроводжуватиме. 

 

Закінчуйте тренування грою

Не забувайте закінчувати ваші тренування з собакою похвалою і грою хоча б кілька хвилин. Адже ваший улюбленець тяжко працював на тренуванні. І навіть якщо не все вдавалось відразу, похваліть вихованця і пограйтесь з ним трохи. Це залишить приємні емоції про тренування для собаки, і він буде з радість тренуватись наступного разу.


як закінчувати тренування з собакою

 

Сподіваємось, з нашими порадами процес виховання вашого улюбленця стане для вас значно зрозумілішим і продуктивнішим для обох сторін. І в результаті, ви матимете слухняного хвостатого друга, якому та само комфортно буде жити у вашій родині.