Породи Собак

Французький Бульдог: Особливості Породи, Характер та Догляд

Французький бульдог – це порода собак-компаньйонів, що набирає популярності останні роки. І це не дивно, адже ця порода має свої унікальні особливості і харизматичність і точно покорить ваше серце і, можливо, посяде місце сімейного улюбленця.

французький бульдог

Отож, перейдемо до основних особливостей цієї породи.

Особливості породи французький бульдог:

 • Сміливо можуть називатись одними з найкращих собак-компаньйонів
 • Розумні і легкі в навчанні і тренуванні. Не завжди ідеально справляються з вправами на спритність, але за кілька тренувань все вирішується
 • Затійливі до витівок та пустощів, тому з ними ви сумувати не будете
 • Але вперті за характером, тому з ними потрібно запастись терпінням
 • Комунікативні до людей та дітей – вони надзвичайно люблять спілкування та час проведений зі своєю родиною, добре товаришують з дітьми. Але якщо ви шукаєте собаку для подвір’я, то ця порода вам не підійде
 • Легко ладнають з іншими тваринами. Французькі бульдоги знаходять підхід і до собак, і до котів.
 • Французькі бульдоги також чудові сторожі. Вони підозрілі до незнайомців і захищатимуть свій дім від недоброзичливців
 • Не галасливі – вони не звиклі гавкати і шуміти без причини.

Фізіологічні особливості породи

 • Розмір: собаки маленького розміру
 • Вага: 11 – 13 кг
 • Середня тривалість життя 10-12 років
 • Середня потреба в активності – до 1 години в день
 • Коротка і гладка шерсть, колір 
 • Кольори шерсті: тигровий (від повністю тигрового до майже чорного з тигровими елементами), кремовий, палевий, плямистий – мікс 2-х вище зазначених кольорів – ці кольори стандарти породи
 • Особливість породи – “кажанячі вуха”

Походження породи

Французький бульдог – порода похідна від британського іграшкового бульдога, який був вивезений з Англії до Франції, а потім і США в 19 столітті. 

Селекціонери вивели французьких бульдогів через прагнення до собак з так званими стоячими вухами – “вухами летючої миші”. 

З Франції, власне і походить назва породи французький бульдог.

Виведена порода набрала широкої популярності не тільки в Європі, а й в США, де також проводились селекції.

На тлі тривалих суперечок щодо того, який тип вух правильний, був створений американський клуб у 1898 році, який спонсорував найпершу виставку собак лише для французьких бульдогів, який врешті і прийняв стандарти породи, існуючі наразі.

Незабаром порода завоювала популярність в Америці.

Умови проживання

Французьким бульдогам не потрібно багато місця, і це чудова порода для квартир. До того ж, вони не надто галасливі і не гавкають по дрібницям.
французький бульдог фізична активність

Активність

Французькі бульдоги потребують середній рівень активностей. Тобто, вони не гіперактивні, не вимагають довгих вправ чи прогулянок. Але потребують щоденні прогулянки та регулярну активність, достатньо до одної години. 

Регулярні фізичні вправи необхідні їм для підтримання здорової ваги, адже ця порода схильна до надмірної ваги. 

Також слідкуйте, щоб вправи були не надто виснажливими для собаки. Французькі бульдоги часто страждають від проблем з диханням через короткі морди. Надто висока та довготривала активність може спричинити ускладнене дихання чи задишку, тому необхідно робити перерви між іграми. 

Так само в жарку чи вологу погоду проблеми з диханням можуть виявитись у тварини, тому намагайтесь планувати прогулянки в комфортний час, коли спека спадає чи ще не піднялась

Варто зазначити, що перш ніж відпускати вихованця гуляти на вулиці, скажімо в парку чи на галявині без повідка, навчіть їх основним командам – як “до мене”, “залиш” чи “не можна”. Французькі бульдоги досить спритні до витівок та вперті, тому для їхньої безпеки потрібно бути впевненим, що вони беззаперечно виконають вашу команду на вулиці.

І пам’ятайте наступне: через важку передню структуру тіла французькі бульдоги не можуть плавати. Ніколи не залишайте їх без нагляду біля ванни, басейну або водойми.

базові команди для собак

Теплостійкість

Французькі бульдоги досить сприйнятливі до спеки через коротку шерсть та фізичну статуру. Тому для їхнього комфортного проживання потрібне приміщення з кондиціюванням. Також в спекотні дні потрібно слідкувати, щоб тварини не перебували довго на сонці і не перегрівались.

французький бульдог теплостійкість

Догляд за собакою

Французьки бульдоги досить схильні до слиновиділення, метеоризму та незначного линання. 

Буде достатньо розчісувати собаку щотижня за допомогою щітки із середньою щетиною, гумовою рукавицею чи інструментом допоможе прибрати волосся, що осипалось і зберегти шерсть здоровою. Адже завдяки розчісуванню щітка сприяє зростанню нового волосся і розподіляє шкірні олії по всій шерсті. 

Нігті також слід регулярно обрізати, оскільки занадто довгі нігті можуть спричинити біль в лапах.

Також слідкуйте, щоб шкіра у складках була завжди чистою для уникнення можливих запалень.

Французьких бульдогів можна періодично купати у воді, але шампунь слід тримати подалі від їхніх чутливих очей.

Харчування

Найкращим варіантом харчування для французьких бульдогів буде якісний корм відповідно до їхнього віку. Важливо звернути увагу, щоб корм мав у складі всі поживні речовини, необхідні породі. 

Французи схильні до ожиріння, що може підвищити ризик для деяких проблем зі здоров’ям породи, тому дуже важливо контролювати споживанням калорій та вагу собаки. 

Якщо ви даєте собаці ласощі, наприклад на тренуванні, робіть це помірковано і маленькими шматочками. 

Уникайте годування собаки їжею з вашого столу, особливо продуктів з високим вмістом жиру та кісток. В питаннях вибору корму чи консерви – краще проконсультуйтесь з своїм ветеринаром. 

французький бульдог харчування

Характер та підхід до виховання та тренування

Французькі бульдоги – це порода-компаньйон, з власною особистістю та характером. З ними вам не доведеться сумувати, бо вони вигадливі та грайливі. Хоча так само вони можуть спокійно лежати цілий день поруч, якщо ви, наприклад, працюєте вдома. Бо, знову ж таки, це компанійська порода, яка дуже люблять час проведений з господарем.

Французькі бульдоги чудово підходять як для сімей з дітьми або без них. Вони також можуть ладити з котами та іншими домашніми тваринами, якщо їх правильно познайомити.

французький бульдог спілкування з дітьми

Щодо виховання французьких бульдогів – їм необхідна рання соціалізація, знайомство з новими людьми, місцями і ситуаціями. Крім цього, потрібні виховання та тренування основним командам – це допоможе власнику помітити шкідливі звички у вихованця та виправити їх, виховуючи. Так цуценя переросте у впевненого і виховання собаку.

Але потрібно бути готовим, що в тренуваннях вам знадобиться терпіння. Французькі бульдоги можуть проявляти свій характер. Вони досить самовільні, вперті та можуть діяти на свій розсуд. 

Але вони надзвичайно розумні, легко навчаються при правильному підході з винагородою та спритні навіть в складних вправах. І часто французькі бульдоги змагаються на рівні з іншими більшими за розмірами породами  і виграють змагання.

Здоров’я породи французький бульдог

Як і всі породи, французькі бульдоги мають свої слабкі місця в плані здоров’я і схильні до певних захворювань. 

Щоб допомогти вам бути більш обізнаними та підготовленими до можливих недуг і як їх попередити їх, ми зібрали інформацію про схильності французьких бульдогів до проблеми зі здоров’ям. Щоб уникнути їх –  ретельно слідкуйте за станом здоров’я наступних систем органів та частин тіла собаки. 

Дихальна система

Як і всі плосколикі породи, французькі бульдоги схильні до проблем з диханням – брахіцефального синдрому обструктивних дихальних шляхів або BOAS. Ця проблема зі ускладненим диханням пов’язана з плоскою будовою морди, яка створює ефект здавлення тканин у задній частині носа та в горлі. Їх сплющене обличчя ускладнює дихання і охолодження, і призводить до задишки у спекотну чи вологу погоду.

Тому варто тримати вихованця в приміщенні з кондиціонуванням в жарку пору дня, а на тренуваннях робити перерви. Також на прогулянках для французьких бульдогів краще використовувати шлейку, а не нашийник, який може додатково тиснути на дихальні шляхи.

Очні проблеми

Через плоске обличчя та більш оголені, випуклі очі, французькі бульдоги мають схильність до очних проблем та зараження. Травми очей можуть призвести до виразки рогівки, яка стає все більш серйозною, якщо лікування буде відкладено. Ще однією частою проблемою здоров’я французького бульдога є „вишневе око” – коли очна тканина виходить за межі з очної ямки. Це захворювання також обов’язково вимагає консультації та лікування у ветеринара. .

французький бульдог на прогулянці
Шкірні захворювання

Французькі бульдоги мають схильність до шкірної алергії, яка може призвести до дерматиту (хронічного запалення шкіри).

Алергія може бути спричинена багатьма різними предметами, як наприклад, речовини, які вдихаються (наприклад, пилок чи пилі), чи предмети, з якими собака контактує (наприклад, пральні порошки), або укуси таких паразитів, як блохи. 

Оскільки алергію не можна вилікувати, лікування може знадобитися протягом усього життя, щоб не викликати загострення алергії і щоб собака могла не страждати від недуги.

Вушні розлади

Виразні «вуха кажанів» французького бульдога – ключова зовнішня особливість породи, але вони також можуть бути загальним джерелом проблем зі здоров’ям. Вузький слуховий прохід у поєднанні з широко відкритим входом означає, що мікроби та сміття можуть легко потрапити та спричинити інфікування навіть при ретельному очищенні. 

При будь-яких проявах почервоніння, виділень або подряпин у вусі – обов’язково звертайтесь до ветеринара. 

Спинні та шийні захворювання

Французькі бульдоги більш схильні до проблем та болю в хребті та шиї, ніж інші собаки.Очевидно, це може бути результатом способу їх виведення для досягнення таких характеристик породи, як короткі задні ноги та кучерявий хвіст. 

Французькі бульдоги часто стикаються з проблемами від болю в спині і закінчуючи зсунутими дисками, або хвороба безхребетних дисків (IVDD). Коли диски між хребцями стають пошкодженими та ламкими з віком або загальним зносом, що робить їх схильними до розриву, переміщення і іноді притискання до спинного мозку. Лікування залежить від причини та місця проблеми, але може включати ліки, відпочинок і, можливо, навіть хірургічне втручання, щоб допомогти собаці жити комфортно.

Інші можливі проблеми зі здоров’ям

Французькі бульдоги також більш чутливі до наркозу і можуть гірше його переносити. Також ця порода може мати проблеми з суглобами колін чи стегон, тому важливо контролювати здорову вагу вихованця, щоб зменшити навантаження на суглоби.

Щоб уникнути всіх перелічених та інших захворювань, слідкуйте за станом самопочуття вашого улюбленця, правильним харчуванням та здоровою активністю. І, звичайно, регулярно відвідуйте ветеринара. 

французький бульдог можливі проблеми зі здоров'ям

Вибір французького бульдога

Якщо ви дочитали до цього моменту і переконані що французький бульдог – ваша ідеальна порода, давайте на завершення розглянемо декілька моментів, на які варто звернути увагу при виборі цуценя.

Вибираючи французького бульдога, важливо звернути увагу на будь-які існуючі проблеми зі здоров’ям.

Для цього потрібно оглянути як цуценя рухається, очі та дихання.

Поспостерігайте, щоб у цуценяти не було ознак кульгання. Якщо ви помітили проблеми  при ходьбі у тварини, прислухайтеся чи чутне клацання суглобів в районі стегон. Якщо є такий звук, це може вказувати на те, що в майбутньому в них можуть виникнути проблеми з стегнами.

Зверніть увагу на очі. Якщо вони примружені чи сльозяться, або  виглядають заскленими – це може бути ознаками проблем з очима.

Як ми вже обговорювали, порода французьких бульдогів має схильність до брахіцефалічного синдрому обструктивних дихальних шляхів (BOAS), який може розвиватися в дорослому житті. Тому якщо ви помітили в цуценя ускладнене дихання це може свідчити про проблеми з дихальною системою.

Також поспостерігайте, щоб у цуценя у стані спокою, наприклад, коли спить, було спокійне дихання без сопіння чи хропіння.

Вибираючи дорослого французького бульдога, слідкуйте також, щоб в нього також не було  сильного хропінням, що є ознакою BOAS.

Якщо у собаки при перезбудженні, наприклад, фізичному навантаженні, з’являється слабкий дихальний шум як задишка), це також може вказувати на проблеми з диханням.

Також якщо ви плануєте брати участь у змаганнях, зверніть увагу, що стандартами кольору шерсті французьких бульдогів є тигровий, кремовий, палевий, і плямистий.

французький бульдог цуценя

Отже, французькі бульдоги – це надзвичайна порода собак-компаньйонів. Вони розумні, легко навчаються, комічні, невгамовні та моментами спокійні, адже адаптуються під вас, щоб якомога більше часу провести з вами. Підійдуть як для сімей з дітьми чи іншими тваринами, так і для самотніх людей. Вони можуть проявляти свій характер і впертість, але це їхня особливість. 

Джерела статті: матеріали американського кінологічного клубу (American Kennel Club).