Породи Собак

Середні Породи Собак для Квартири: 25 Найпопулярніших Порід

Середні породи собаки, мабуть, охоплюють найбільшу кількість порід серед існуючих. Це і не дивно, адже саме собаки середнього розміру користуються найбільшою популярністю і підходять для різних умов життя, в тому числі як і собаки для квартири.

Але давайте почнемо з розгляду того які розміри собак взагалі виділяють.

Найчастіше за розміром породи собак поділяють на 6 груп:

 • Екстра малі собаки – важать до 2.5 кг
 • Іграшкові собаки (або той від “toy” іграшка): вага собак коливається від 2.5 до 5.5 кг
 • Маленькі собаки – важать від 5.5 до 11 кг і висотою до 20 см в середньому
 • Середні собаки – вагою від 11 до 27 кг, висотою від 20 до 43 см
 • Великі собаки – важать приблизно від 27 до 45 кг і висотою від 43 до 110 см
 • Гігантські собаки та дуже великі собаки – які можуть важити понад 50 кг, висотою до 110 см.

Собаки середнього розміру будуть чудовим варіантом домашнього улюбленця як у будинок з власним подвір’ям, так і в квартиру, за умови достатнього вигулу. 

Загалом, середні за розміром собаки потребують більше фізичних активностей, чим породи малого розміру. Проте вони будуть чудовими компаньйонами для довгих прогулянок, пробіжок, плавання, занять собачими видами спорту. 

Тож давайте розглянемо список найпопулярніших порід собак середнього розміру.

Американський бульдог

Американський бульдог ‒ це дуже темпераментний пес. Таку собаку недарма заводять для охорони, адже вони сильні та віддані до останньої миті. Але для виховання таких улюбленців господар повинен мати сталеву волю, тому найчастіше вони не підходять для тих, хто заводить собаку вперше. Також американські бульдоги досить важко вживаються з іншими домашніми тваринами, хіба якщо вони росли разом. Але в родині вони грайливі, люблячі та активні улюбленці.

 • Висота: 50-71 см
 • Вага: 27-58 кг
англійський бульдог

Бассет-хаунд

Бассет-хаунд ‒ це гонча порода собак, яка відрізняється короткими лапами та довгим тілом та вухами. Це добродушна, спокійна, кмітлива, пильна, вперта та віддана порода, незважаючи на вигляд не дуже активної собаки. Бассет-хаунди досить добре адаптуються до проживання в квартирі, але вони активні, можуть часто і голосно гавкати, що варто врахувати при виборі цієї породи.

 • Висота: 28-38 см
 • Вага: 20-34 кг
бассет хаунд

Бордер-колі

Бордер-колі ‒ вівчарська порода, походженням з Шотландії, де вже сотні років вона використовувалася для випасання овець. Вони також відносять до порід середнього розміру. Це розумні, кмітливі, активні і навіть реактивні собаки, дуже вірні господареві. Також бордер-коллі непогано уживаються з іншими домашніми улюбленцями, але тільки у ролі їхнього лідера та покровителя. Але з бордер-коллі у квартирі будьте готові до декількох прогулянок на день, сукупністю мінімум в пару годин, з активними іграми та вправами. Також найкраще мати власний двір, де бордер зможе витрачати, здавалося б, нескінченний запас енергії. Сидіти на ланцюгу та у вольєрі вони також не люблять.

 • Висота: 48-56 см
 • Вага: 12-20 кг
бордер коллі догляд

Бультер’єр

Бультер’єри ‒ це порода середнього розміру, розумні, енергійні, добрі та віддані компаньйони. Яскраві та помітні своїм зовнішнім виглядом ‒ бультер’єри з яйцеподібною головою зі стоячими загостреними вухами та життєрадісними очима. Порода була виведена приблизно у 18 столітті шляхом схрещування бульдогів та тер’єрів для участі в собачих боях, які на щастя, скоро стали заборонені. Незважаючи на це, породі зовсім не притаманні агресивність, вони дружні, люблячі, прив’язані до людей і чудово комунікують з дітьми. Бультер’єри іноді можуть бути впертими, а ще вони активні і їм потрібні регулярні фізичні навантаження, під час яких бультер’єр міг би виплеснути власну енергію.

 • Висота: 53-56 см
 • Вага: 22-32 кг
бультер'єр

Лабрадор-ретривер

Лабрадор-ретривер ‒ це одна із найпопулярніших сімейних порід середнього розміру і чудовий варіант породи собаки в квартиру, зокрема в США. Раніше лабрадор-ретривер використовувався як мисливський собака, але з часом вони почали використовуватися у роботі різних спецслужб та як собаки-поводирі. Завдяки спокійному темпераменту породи, слухняності, кмітливості, доброти і їхньої відданості, лабрадори посіли місце сімейного улюбленця. Їх можна тримати у квартирі, але у такому випадку потрібно подбати про щоденні активні навантаження у вигляді ігор та тривалих прогулянок.

 • Висота: 55-62 см
 • Вага: 25-36 кг
лабрадор ретривер

Німецький пойнтер

Німецький пойнтер ‒ середнього розміру, кмітливий, відданий собака з мисливським походженням і атлетичною статурою. Попри мисливську сміливість, швидкість, наполегливість та впертість, пойнтер спокійний і слухняний за темпераментом в родині, яку від обожнює та відданий господарю. Ця порода також чудові компаньйони і, крім того, добре контактує з іншими тваринами.

 • Висота: 53-64 см
 • Вага: 20-32 кг
Німецький короткошерстий пойнтер або курцхаар

Шнауцер

Шнауцер ‒ це робочий собака середнього розміру, також походженням з півдня Німеччини. Є два середніх розміри породи це стандартний шнауцер та мініатюрний шнауцер, а також гігантський який відноситься вже до великих порід. Завдяки своєму інтелекту і здатності швидко вивчати команди, ця порода часто використовується рятувальниками та спецслужбами. Також різеншнауцер відрізняється чудовими охоронними якостями, сміливістю, наполегливістю та домінантністю, тому такому улюбленцю треба впевнений господар. Сильний та незалежний характер різеншнауцера може бути не для власника-початківця, але якщо ви впевнені у власних силах та хочете отримати вірного друга, з яким завжди буде цікаво, вони стануть чудовим вибором.

Стандарний розмір

 • Висота: 43-51
 • Вага: 13-23 кг

Мініатюрний розмір

 • Висота: 30-35 см
 • Вага: 5-10 кг
шнауцер порода собаки

Сибірський хаскі

Хаскі ‒ гонча порода середня за розміром, з давньою історією походженням з Сибіру. Хаскі розумні, доброзичливі, енергійні, але вперті з власним характером і гідністю та не прагнуть догодити господарю. Для хаскі потрібна достатня фізична активність і багато прогулянок на вулиці, тому для них кращий варіант ‒ це власне подвір’я. Але потрібно врахувати незалежність хаскі та їхню любов до втеч.

 • Висота: 51-60 см
 • Вага: 16-27 кг
сибірський хаскі особливості

Чау-чау

Чау-чау ‒ собака, походженням з Китаю, з незвичною милою зовнішністю проте насправді з домінантним, незалежним характером. Спокійні за темпераментом, чау-чау, при цьому, вперті, кмітливі, з хорошим відчуттям своїх господарів, але без бажання догоджати, що буде впливати на складність виховання. Загалом вони середнього рівня активності і рідко гавкають, завдяки чому можуть бути хорошим варіантом для проживання в квартирі.

 • Висота: 46-56 см
 • Вага: 20-32 кг
чау чау

Австралійська вівчарка або ауссі

Австралійські вівчарки або ауссі ‒ надзвичайно розумні, активні, незалежні. За своїм походженням призначені для вівчарства і мають через це активний пастуший інстинкт до всього що рухається. Ауссі віддані та люблячі улюбленці, дружні, але з настороженим ставленням до незнайомців.

 • Висота: 46-58 см
 • Вага: 16-32 кг
австралійська вівчарка

Грейхаунд чи італіський хорт

Грейхаунд ‒ це дуже доброзичливий собака із Великобританії, який раніше використовувався на полюванні. Вважається, що це найшвидша порода у світі, тому вона часто бере участь у різноманітних перегонах.Крім того, вони досить азартні, грайливі і дуже полюбляють увагу та ігри.За породою доглядати нескладно. Грейхаунди не складні в догляді, мало линяють, не мають проблем з алергією на їжу. Але їхнє дресирування надзвичайно складне, адже до великого рівня активності додається нестійка концентрація і допитливість до всього. 

 • Середня вага: 3,6 – 5 кг
 • Середній зріст: 33 – 38 см
італійський хорт

Коллі

Коллі ‒ чудова і віддана сімейна порода, любляча та дружня. За робочим призначенням – це пастухи і вівчарська порода, тому вони активні, потребують багато вигулюваня і тренувань і, як правило, досить голосні, що потрібно врахувати якщо ви проживаєте в квартирі.

 • Вага: 20-34 кг
 • Висота: 55-66 см
коллі

Пудель

Хоча, на перший погляд, пуделі здаються просто веселими та милими собаками, крім цього, ‒ це дуже розумні та кмітливі, легкі до навчання, дружні, люблячі та повні оптимізму улюбленці. Вони віддані господарю, допитливі, вигадливі, але зі спокійним темпераментом. Тому таке поєднання чудових рис характеру пуделів зробило їх породою, на основі якої селекціонують багато нових популярних порід.
За своїм розміром пуделі бувають 3 типів: стандартний, мініатюрний та той, серед яких саме стандартний пудель є середнім за розміром собакою.

 • Висота: 45-60 см
 • Вага: 16-27 кг
пудель

Ердельтер’єр

Ердельтер’єри ‒ також середні за розміром дружні, люблячі, віддані своїй родині і товариські з дітьми. Вони сміливі, наполегливі, прагнуть догодити та швидко навчаються. Крім цього, вони пильні, насторожливі та голосисті. Ердельтер’єри впевнені в собі і їм важко уживатися з іншими собаками, тому найкраще якщо вони будуть єдиною собакою в родині.

 • Висота: 56-61 см
 • Вага: 18-29 кг
Ердельтер'єр

Боксер

Боксери ‒ це собаки середнього розміру, типу мастиф та походженням з Німеччини. Яскраві, веселі, доброзичливі та люблячі мастифи будуть чудовими сторожами, відданими своїй родині. Це активні, життєрадісні та грайливі собаки, яким потрібно щодня багато активностей. Боксери розумні, впевнені, сміливі і водночас спокійні за характером собаки, які будуть хорошим варантом як для проживання в квартирі чи у будинку.

 • Висота: 53-63 см
 • Вага: 25-32 кг
боксер

Шелті або Шетландська вівчарка

Шелті ‒ порода невеликого середнього граційного розміру, з яскравою зовнішністю, пастуховим призначенням та шотландським походженням. Вони кмітливі, допитливі, грайливі та енергійні собаки, які потребують достатньо як фізичної, так і розумової активності.

 • Висота: 33-61 см
 • Вага: 6-12 кг
шелті

Кокер-спанієль

Кокер-спанієль ‒ порода середнього розміру, мисливського походження з Англії. Вони активні, веселі, розумні та ніжні в родині. Кокер-спанієль активний, грайливий і життєрадісний. Вони добре поводяться з іншими тваринами та дітьми, і будуть чудовою сімейною породою.

 • Висота: 36-43 см
 • Вага: 12-16 кг
собак англійський кокер спанієль

Золотистий ретривер

Золотисті ретривери ‒ чудова сімейна порода з мисливським походженням на водоплавну дичину. Крім того, відомі як собаки-поводирі та службові собаки з найдобрішим серцем. Ретривери добрі, дружні, кмітливі та спокійні. Вони люблячі та прагнуть порадувати та люблять веселощі в родині, що робить їх надзвичайно популярними серед власників домашніх тварин.

 • Висота: 51-61 см
 • Вага: 25-34 кг
золотистий ретривер

Ірландський тер’єр

Ірландський тер’єр ‒ це мисливська порода середнього розміру, походженням з Ірландії. Запальні, сміливі, наполегливі мисливці, а також спостережливі та з хорошим охоронним інстинктом. Ірландці дуже віддані, прихильні та люблячі до своєї родині, проте не будуть, за звичай, ладнати з іншою собакою чи котом в родині, якщо вони не росли разом. Ірландські тер’єри атлетичні, міцні та активні, тому їм треба достатньо фізичних і розумових активностей, щоб вичерпати свою енергію та не направляти її в деструктивну поведінку. 

 • Висота: 45-51 см
 • Вага: 11-13 кг
ірландський тер'єр

Далматин

Далматин ‒ це порода середнього розміру, яку важко сплутати з будь-якою іншою завдяки своєму унікальному забарвленню білою шерсті у чорні чи коричневі плями. З первинним походженням як мисливець з Хорватії, з регіону Далматин, порода також виконувала ролі як і мисливця, гончої собаки, службової, і, звичайно, просто собаки-компаньйона. Далматин розумний, чуйний та люблячий улюбленець в родині, а ще сторожовий пес, стриманий до незнайомців і не дуже привітний до інших собак на своїй території. При цьому вони швидко навчаються, енергійні та грайливі.

 • Висота: 56-61 см
 • Вага: 16-32 кг
далматин

Самоїд або самоїдська собака

Самоїди ‒ середні за розміром собаки з яскравою північною зовнішністю, пухнастим білим хутром та з з усмішкою, яка викликає взаємну усмішку. Виведені як робоча порода, самоїдські собаки розумні, вольові, наполегливі, з власним характером та гідністю. Через що їх виховання може бути непростою справою, не для власників-початківців. Але в родині – це доброзичливі, кмітливі, грайливі, віддані та люблячі улюбленці.

 • Висота: 48-60 см
 • Вага: 16-30 кг
особливості породи самоїда

Вижла

Вижла або угорська лягава ‒ чудова, спортивна та енергійна порода мисливського призначення. Але, незважаючи, на свій серйозний вигляд, вижла добрі, ніжні, ласкаві та люблячі в родині. Їхня яскрава, коротка шерсть надає їм особливого вигляду, підкреслюючи їхній оптимізм, грайливість, радісний та сонячний темперамент. Але варто пам’ятати, що вижла це високо енергійна порода, якій потрібно багато активностей. А також не дуже добре ладнають з іншими собаками в родині.

 • Висота: 53-64 см
 • Вага: 18-29 кг
Угорська лягава або вижла

Англійський фоксхаунд

Це середня порода собак за розміром з відмінними мисливськими навичками. Фоксхаунди, оскільки їх вирощували для полювання, дуже сміливі, наполегливі, витриваі та рішучі і навіть вперті. Вони також є хорошими собаками-компаньйонами для бігу чи походів і тісно прив’язані до свої господарів. Фоксхаунди чудово ладнають з дітьми та іншими тваринами, але вони достатньо голосисті що потрібно врахувати якщо ви заводите собаку в квартиру.

 • Висота: 53-63 см
 • Вага: 25-34 кг
фоксхаунд

Американський стаффордширський тер’єр

Американські стаффордширські тер’єри є досить більшими серед собак середнього розміру, але насправді вони здаються більшими, ніж є насправді, завдяки атлетичному м’язистому тілу та широкій голові. Ці собаки, як правило, дуже ласкаві та енергійні, і вони стають чудовими компаньйонами для активних домогосподарств.

 • Висота: 43-48 см
 • Вага: 18-32 кг 

Німецький пінчер

Німецький пінчер ‒ це середня порода за розміром, яка є однією з найстаріших порід Німеччини та дала походження багатьом іншим породам пінчерів. Їхня атлетична статура та гладка шерсть зробили їх чудовими мисливцями на щур, як задумувалося з їхнього первинного походження, але вони здібні до навчання будь-якої іншої собачої роботи. Німецький пінчер ‒ розумний, енергійний та спостережливий. Пінчери грайливі і пустотливі, допитливі і кмітливі, настільки, що можуть навіть маніпулювати вами. Тому їм потрібен твердий і обізнаний власник, бажано з попереднім досвідом взаємодії з іншими робочими собаками. Пінчер ‒ це енергійна собака, яка уважно реагує на оточення; він допитливий і буде досліджувати все нове і цікаве для них, через що їх іноді буде складно переключати на себе. Тому пінчер потребує достатньо фізичних та розумових активностей. 

 • Висота: 25-30 см
 • Вага: 3.5-5 кг
мініатюриний пінчер

На цьому наший список порід середнього розміру завершується, проте він не обмежується тільки цими породами. Також якщо ви розглядаєте середню за розміром породу як варіант собаки в квартиру, варто пам’ятати, що невеликий розмір породи не завжди рівнозначний тому, що собака підходить для проживання в квартирі. І для цього потрібно враховувати і темперамент породи, і рівень активності, і необхідності ментальних стимуляцій, і ваші  можливості забезпечити собаці всі її потреби.