Породи Собак

Великі Породи Собак: 37 Популярних Порід

Собаки великих розмірів завжди користувалися особливою популярністю та увагою. Оскільки саме великі собаки відіграли ключову роль в житті людини у давні часи працюючи як захисники, охоронці, мисливці, тяглова сила та просто будучи вірними компаньйонами.

Тому і зараз саме великі породи собак часто вирізняються більш сильним інстинктом захисника, величезними фізичними силами та різноманітністю характерів, від лагідних і спокійних до енергійних та впевнених. Далі ми детальніше розглянемо найбільш популярні породи великих собак, їх особливості та те, що робить їх унікальними.

Варто зазначити, що офіційно будь-яка порода собак, вага якої перевищує приблизно 23 кілограмів, але менше 46 кілограмів, вважається великою породою собак. У більш широкому сенсі, будь-який собака, вага якого більше 23 кілограмів, є великим собакою. Оскільки породи, які важать більше 46 за міжнародною класифікацією порід належать до групи гігантських порід собак. Далі ми у статті ми не будемо розділяти ці групи, і розглянемо їх разом як великі породи собак у широкому значенні.

Ньюфаундленд

Ньюфаундленд – це доброзичлива і лагідна порода, яка походить з Ньюфауленду, Канади. Вони чудові плавці, частково завдяки своїм перетинчастим лапам, і густій водонепроникній шерсті, яка зберігає тепло і у воді, і достатньо сильні, щоб рятувати людей від утоплення, чим вони і відомі. Ньюфауленди також відомі своїм спокійним темпераментом, дуже терплячі та добре ставляться до дітей, що робить їх чудовими домашніми улюбленцями.

 • Середня вага: 45-68 кг
 • Середній зріст: 66-71 см
 • Основні характеристики: спокійний, терплячий, захисний, розумний, дружній.
Ньюфаундленд

Бернський зенненхунд

Доброзичливий і ласкавий пес, бернський зенненхунд родом зі швейцарських Альп. Вони відомі своєю міцною та потужною статурою та густою триколірною шерстю. Бернські зенненхунди мають ніжний і терплячий характер, що робить їх чудовими домашніми улюбленцями. Вони добре ладнають з дітьми та іншими тваринами, і їм подобається бути частиною сім’ї. Бернські гірські собаки люблять активний відпочинок і добре почуваються в прохолодному кліматі. Регулярні фізичні вправи та розумова стимуляція важливі для їх щасливого життя.

 • Середня вага: 31-52 кг
 • Середній зріст: 58-70 см
 • Основні характеристики: лагідний, вірний, товариський, розумний, спокійний.
Бернський зенненхунд

Швейцарський зенненхунд

Швейцарський зенненхунд або швейцарська гірська собака – велика, міцна порода, представник сімейства швейцарських зенненхундів, і відомі своєю яскравою триколірною шерстю, врівноваженістю, впевненості і ніжністю з людьми. Вони були виведені як тяглові, та сторожові собака для роботи на фермах в швейцарських. Швейцарський зенненхуд відомий своєю вірністю та прихильністю до своїх сімей, часто виявляючи терплячий і захисний характер, особливо в оточенні дітей, з якими вони дуже ніжні. Незважаючи на свій розмір, швейцарський зенненхунд спритний і потребує регулярних фізичних та розумових вправ, і достатньої кількості часу.

 • Середня вага: 32-52 кг
 • Середній зріст: 58- 70 см
 • Основні характеристики: врівноважений, надійний, захисний, товариський, розумний.
Швейцарський зенненхунд

Ротвейлер

Ротвейлер велика порода собак з міцною статурою з гладкою чорною шерстю, родом з Німеччини. Вони відомі своєю вірністю та захисними інстинктами, що робить їх чудовими сторожовими собаками. Але крім цього, ротвейлери дуже розумні та легко піддаються дресируванню. Незважаючи на сувору зовнішню суворість та міфи про агресивність породи, ротвейлери можуть бути ніжними і люблячими зі своїми сім’ями та справжніми друзями з дітьми, особливо якщо вони зростали разом. Тому для цієї породи важлива рання соціалізація та регулярні фізичні і розумові вправи.

 • Середня вага: 36-61 кг
 • Середній зріст: 56-69 см
 • Основні характеристики: надійний, відданий, впевнений, хоробрий, розумний, захисний.
Ротвейлер

Неаполітанський мастиф

Неаполітанський мастиф – міцна порода собак великого розміру, походженням з Італії. Вони відомі своїм спокійним і захисним характером, що робить їх вірними та відданими супутниками, надійними захисниками та сторожами. Неаполітанські мастифи, як правило, мають тісний зв’язок зі своїми сім’ями і мають люблячий та лагідний темперамент до своїх людей. За активністю, вони ведуть спокійний і невимушений спосіб життя, при цьому більшу частину часу люблять проводять вдома, пильнуючи свій дім.

 • Середня вага: 50 – 68 кг
 • Середній зріст: 61 – 79 см
 • Основні характеристики: відданий захисний, вірний, спокійний, розумний,
Неаполітанський мастиф

Мастиф

Мастиф — порода, відома своїми разючими розмірами та ніжним, ласкавим характером. Виведені для охорони та захисту, ці собаки мають міцну м’язову статуру та характерну для цієї породи чорну маску на морді. Незважаючи на серйозний вигляд, мастифи відомі своїм слухняним і поступливим характером родині, люблячі та віддані компаньйони своїх господарів та сім’ї. Вони потребують помірних фізичних вправ і розумових активностей і напрочуд лагідні, особливо з дітьми, що робить їх чудовими домашнім улюбленцем і справжнім членом родини, незважаючи на їхні грізні розміри.
Мастифи відомі і при цьому захисними та охоронними якостями свої сім’ї.

 • Середня вага: 54 кг-104 кг
 • Середній зріст: 70 см-74+см
 • Основні риси: ніжний, слухняний, відданий, захисний, терплячий, спокійний, добродушний.
кане корсо призначення породи

Тибетський мастиф

Тибетські мастифи – великі сторожові собаки, відомі своїм розумом і відданістю, і походженням з Тибету. Вони мають ефектний вигляд завдяки своїй густій, важкій шерсті, яка зігравала їх в холодну пору в горах, та великому розмірі. Також тибетський мастиф вирізняється своєю відданістю господарю, врівноваженістю, спостережливістю та охоронними якостями, що робить їх чудовими охоронцями і недовірливими до незнайомців. Але водночас, вони люблячі та ніжні в родині і чудові сім’янини.

 • Середня вага: 32-68 кг
 • Середній зріст: 61-66 см
 • Основні риси: незалежний, захисний, відданий, владний, спокійний, недовірливий до незнайомців
Тибетський мастиф

Кане корсо (італійський мастиф)

Кане Корсо, або італійський мастиф, є впевненою та міцною породою великого розміру, походженням з Італії. Вони відомі як чудові охоронці завдяки своєму захисному характеру, впевненості і міцному зв’язку зі своїми сім’ями, включаючи дітей.
Ця порода маює м’язисту та спортивну статуру, з короткою шерстю, найчастіше чорного чи сірого кольорів. Кане корсо спокійні, розумні і легко піддаються дресируванню, особливо з їх вродженим бажанням догодити господарям. Для них важлива рання соціалізація з людьми та іншими тваринами.

 • Середня вага: 36 – 54 кг
 • Середня висота: 60 – 70 см
 • Основні характеристики: впевнений, потужний, захисний, орієнтований на сім’ю, люблячий.
кане-корсо порода

Німецька вівчарка

Німецькі вівчарки є чудовою великою породою собак, втіленням вірності та захисту свого господаря та родини. Це чудова робоча, різностороння та енергійна порода, яка відома своїм інтелектом, допитливістю, сміливістю і потребують регулярних вправ, щоб витратити достатньо енергії та залишатися врівноваженим. В сім’ї німецька вівчарка неймовірно любляча, слухняна та віддана своїм господарями. Правильне виховання з позитивним підкріпленням та соціалізаці має вирішальне значення для цуценяти німецької вівчарки.

 • Середня вага: 23-41 кг
 • Середня висота: 55-65 см
 • Основні риси: розумна, віддана, хоробра, вірна, впевнена.

Кавказька вівчарка

Кавказька вівчарка є великою породою собак, що походить з гірських регіонів Кавказу. Ця порода відома своєю міцною будовою, сильним, цілеспрямованим характером і сміливістю. Кавказькі вівчарки мають густу, водовідштовхувальну шерсть, яка захищає їх від холодного клімату, і використовуються як охоронці та пастухи. Кавказькі вівчарки відрізняються сильною прихильністю до своїх власників і членів сім’ї, вони віддані та захисні, особливо стосовно дітей, при цьому недовірливі до незнайомців.

 • Середня вага: 40-80 кг
 • Середній зріст: 64-75 см
 • Основні риси: захисна, незалежна, вірна, віддана вперта, цілеспрямована
Кавказька вівчарка

Алабай

Алабай, також відомий як Середньоазіатська вівчарка, є однією з найстаріших порід собак, походить з регіонів Середньої Азії. За походженням, порода часто використовувалася для охорони та пастушівських робіт. Також алабаї відрізняються своїм сильним характером, інтелектом та незалежністю. Вони відомі своєю відданістю та захисними інстинктами, тому часто стають надійними та люблячими членами сім’ї, з якими вони тісно зв’язуються.

 • Середня вага: 45-90 кг
 • Середній зріст: 60-78 см
 • Основні риси: відважний, вірний, незалежний, захисний, територіальний, лідерський.
алабай

Сенбернар

Сенбернари славляться як ніжні та добрі велетні походженням зі швейцарських Альпів. Вони відрізняються значними розмірами і міцністю, але водночас і доброзичливістю.
Сенбернари мають характерну зовнішність з масивною головою, глибоко посадженими очима і виразним обличчям. Крім цього, вони відомі своїми легендарними рятувальними операціями в горах, завдяки своїй силі, витривалості і винятковому відчутті орієнтації. А їхня доброзичлива і терпляча поведінка робить сенбернарів чудовими домашніми улюбленцями. Вони відмінно ладнають з дітьми і добре служать сторожами.

 • Середня вага: 54 – 82 кг
 • Середній зріст: 66 – 76 см
 • Основні характеристики: доброзичливий, терплячий, захисний, ніжний, вірний, дружній.
Сенбернар

Німецький дог

Німецький дог, відомий як одна з найвищих порід собак, відрізняються своїми величезними розмірами та лагідним, люблячим характером. Порода походить з Німеччини, де цих собак часто називають «ніжними гігантами» через їх спокійну та доброзичливу вдачу, незважаючи на їх значний розмір. Німецькі доги, за звичай, ніжні та дружні з дітьми, що робить їх чудовими сімейними домашніми улюбленцями. Однак їхні розміри вимагають достатнього життєвого простору та потребують регулярних фізичних та розумових вправ. Адже німецькі доги також відомі своєю розумністю та легкістю у навчанні. Вони пильні охоронці, але не надто агресивні.

 • Середня вага: 50 – 79 кг
 • Середній зріст: 71 – 81 см
 • Основні характеристики: впевнений, лагідний, люблячий, доброзичливий до дітей, пильний.
Німецький дог

Бульмастиф

Спочатку бульмастифи були виведені для охорони англійських маєтків, тому вони мають досить великий розмір та відомі своїм захисним характером. Вони розумні, мають спокійний темперамент і можуть бути ніжними та ласкавими зі своїми коханими. Бульмастифам потрібні регулярні вправи та соціалізація, щоб залишатися здоровими та добре поводитися; при правильному вихованні та догляді вони будуть відданими та люблячими компаньйонами.

 • Середня вага: 45 – 59 кг
 • Середній зріст: 61 – 69 см
 • Основні риси: хоробрий, відданий, впевнений, спокійний, люблячий, ласкавий, сімейний.
буль мастиф

Аргентинський дог

Аргентинський дог, також відомий як Дого Аргентино, є великою та мускулистою породою собак,спочатку виведена для в’ючного полювання в Аргентині. Вони мають потужну будову, коротку білу шерсть та виразні риси обличчя. Аргентинські доги відомі своїм хоробрим та вірним характером, а в родинному колі вони виявляються лагідними, захисними, грайливими та відданими, особливо до дітей. 

 • Середня вага: 40-45 кг
 • Середній зріст: 60-67 см
 • Основні риси: веселий, доброзичливий, енергійний, відважний, вірний, розумний, захисний.
Аргентинський дог

Бордоський дог

Бордоський дог, також відомий як французький мастиф, є потужною та відданою породою собак, з походженням з Франції. Це смілива та віддана порода, відома своєю великою, мускулистою статурою та характерним зморшкуватим обличчям. Бордоські доги відомі своїм спокійним і м’яким характером, що робить їх чудовою сімейною породою. Крім цього, вони мають захисні і охоронні інстинкти, і віддані своїм близьким. Незважаючи на їх грізний вигляд, вони зазвичай добродушні та терплячі, особливо з дітьми.

 • Середня вага: 45 – 50 кг
 • Середній зріст: 58 – 66 см
 • Основні риси: мужній, відданий, ніжний, спокійний, вірний, чуйний.
французький мастиф,

Комондор

Комондор, охоронна собака великого розміру, який відрязняєтьмя своїм зовнішним виглядом, а саме довгою шерстю як товсті білі шнури. Цей незвичайний зовнішній вигляд служить походженню породи – випасанню овець на охорони  їх від хижаків, і саме такий вигляд дозволяв комондору зливатися зі стадом, і мати перевагу в неочікуваності перед хижаком. Комондор є пильний і відданий захисник, відомий своєю мужністю та силою. Незважаючи на свій серйозний вигляд, він має спокійну та ласкаву вдачу, особливо по відношенню до своєї родини.

 • Середня вага: 36-45 кг
 • Середня висота: 65-70 см
 • Основні риси: хоробрий, пильний, захисний, незалежний, відданий, терплячий.
комондор

Доберман-пінчер

Добермани – міцні, статурні собаки великого розміру. Це чудова робоча порода, яка різнобічна і проявляє себе у спорті, служить у військових, поліцейських силах працює рятувальник чи як собака-терапевт. Хоч добермани були створені як охоронна порода, зараз вони мають врівноважений темперамент, розумні і лагідні та люблячі в своїй родині, якій вони надзвичайно віддані.

 • Середня вага: 27 – 45 кг
 • Середній зріст: 61 – 71 см
 • Основні риси: розумний, надійний, енергійний, відважний, вірний, впевнений.
порода доберман

Борза

Борзі – це порода хортів, відомих своєю елегантністю, швидкістю та граціозністю. Вони мають довге, струнке тіло та витягнуте обличчя. Завдяки такій тілобудові вони можуть розвивати швидкість 56-64 км/год, що робить їх одними з найшвидших порід собак у світі. Незважаючи на таку шалену швидкість, борзі мають спокійний і врівноважений характер, але водночас віддані та ласкаві з членами своєї родини, до яких вони виявляють глибоку прихильність. 

 • Середня вага: 27-45 кг
 • Зріст: 66-85 см
 • Основні риси характеру: незалежна, спокійна, швидка, врівноважена, впертий, ласкава.
російська борза

Салюкі

Салюкі можуть здатися надто ніжними та делікатними, але вони напрочуд потужні та швидкі. Ця стародавня порода відома своєю витривалістю і високо цінувалася в Стародавньому Єгипті. Салюкі мають спокійний, незалежний та інтелігентний характер, а в родині вони віддані та люблячі, хоча іноді можуть бути дистанційними з незнайомцями. Ці собаки відомі своєю високою швидкістю та витривалістю, що робить їх відмінними бігунами та мисливцями.

 • Середня вага: 18-27 кг
 • Середній зріст: 58-71 см
 • Основні риси: горда, незалежна, врівноважена, витривала, любляча.
салюкі

Вижла

Вижла — це угорська порода, відома своєю характерною шерстю кольору іржі та спортивною статурою. Виведена спочатку як пойнтер і ретривер, вижла є чудовою мисливською собакою з гострим нюхом і бажанням працювати. Але крім роботи, вони дуже ласкаві та ніжні, люблять бути поруч з своїми людьми. Вижла розумні та гарно навчаються, енергійні та потребують достатньо активності. Їх доброзичливий, відданий характер та гострий розум, робить їх чудовими домашніми улюбленцями для активної родини чи господаря.

 • Середня вага: 20-30 кг
 • Середній зріст: 53-64 см
 • Основні риси характеру: енергійна, віддана, розумна, працьовита, ласкава, компанійська.
Угорська лягава або вижла

Родезійський ріджбек

Родезійський ріджбек, відомий своїм виразним пасмом шерсті, що тягнеться вздовж його спини, — це порода, яка поєднує в собі швидкість, силу та спритність. Спочатку вирощені для полювання в африканській савані, ці собаки сильні, м’язисті, але граціозні. Їх шерсть буває різних відтінків пшеничного, кольором, що нагадує пшеничний, що надає їм вражаючого вигляду. Родезійські ріджбеки віддані та захищають, що робить їх чудовими сімейними собаками. Вони незалежні та розумні, потребують постійного навчання та вправ, щоб спрямувати свою енергію позитивно.

 • Середня вага: 32-39 кг
 • Середній ріст: 61-69 см
 • Основні риси характеру: відважний, вірний, незалежний, захисний, відданий.
Ріджбек

Різеншнауцер

Різеншнауцер є однією з найбільших порід, які мінімально линяють. Ці собаки відомі своїм розумом, вірністю та сильними захисними інстинктами. Вони мають вражаючу зовнішність завдяки густій, жорсткій шерсті та характерній бороді та бровам. Спочатку вирощені для роботи на фермах, а потім як поліцейські собаки, ризеншнауцери міцні, енергійні та потребують регулярної розумової та фізичної стимуляції. Їхня владна присутність поєднується з люблячим і відданим характером до своєї сім’ї, що робить їх чудовими компаньйонами для активних власників.

 • Середня вага: 25-39 кг
 • Середня висота: 60-70 см
 • Основні риси: впевнений, захисний, розумний, вірний, енергійний.
різеншнауцер

Веймаранер

Веймаранер, якого часто називають «сірим привидом» через його характерну сріблясто-сіру шерсть, є породою, відомою своєю грацією, швидкістю та інтелектом. Спочатку вирощений як мисливський собака, веймаранер має сильний потяг до здобичі та енергійну вдачу. Ці собаки дуже ласкаві та процвітають у спілкуванні з людьми, часто створюючи міцний зв’язок зі своєю родиною. Вони добре підходять для активного способу життя, оскільки їм потрібні достатні фізичні вправи та розумова стимуляція, щоб запобігти нудьзі та деструктивній поведінці. Їх доброзичливий характер робить їх чудовими домашніми улюбленцями, але вони можуть бути незручними для недосвідчених власників собак через високий рівень енергії та інтелекту.

 • Середня вага: 25-41 кг
 • Середні зріст: 57-69 см
 • Основні риси характеру: розумний, енергійний, ласкавий, чуйний, самостійний, відданий.
Вейнмаранер (Weimaraner)

Ірландський вовкодав

Ірландський вовкодав – це велика та навіть гігантська порода, походженням з Ірландії. Це одна з найвищих порід собак у світі, з худорлявою й атлетичною статурою. Ірландські вовкодави відомі своєю яскравою зовнішністю з жорсткою та кудлатою шерстю, розумом та доброзичливим, ніжним характером, що робить їх чудовою сімейною породою. Вони, як правило, спокійні, добрі та відомі своєю вірністю. Ірландські вовкодави чудові компаньйони для дітей і лагідні з ними, незважаючи на свої розміри.Середня вага: 48 – 54 кг
Середній зріст: 76 – 81 см
Основні характеристики: високий, ніжний, доброзичливий, добре ставиться до дітей, благородний

 • Середня вага: 48 – 54 кг
 • Середній зріст: 76 – 81 см
 • Основні риси: дружелюбний, м’який, врівноважений, впевнений, грайливий і добре ставиться до дітей.
Ірландський вовкодав

Ердельтер’єр

Ердельтер’єр – найбільший з порід тер’єрів, походженням з долини Айр в Англії, де їх розводили для полювання та роботи на фермі. Ердельтри мають впевнену та енергійну манеру поведінки, розумні, часом незалежні та вперті. Вони пильні та безстрашні, але при цьому доброзичливі та віддані своїм сім’ям.

 • Вага: 23-32 кг
 • Висота: різна
 • Основні риси характеру: впевнений, впертий, енергійний, вірний, відважний.
Ердельтер'єр

Американський бульдог

Американський бульдог – це собаки великого або середнього розміру, оскільки вони можуть мати вищий чи нижчий зріст (саме тому ми їх включаємо і до списку собак середнього розміру), з широкою, мускулистою статурою та витривалістю. Незважаючи на свій грізний вигляд, вони ласкаві та віддані в родині, та дуже прив’язані до господаря. За характером американський бульдог досить темпераментний пес, і в деяких випадках можуть досить важко вживаютися з іншими домашніми тваринами, хіба якщо вони росли разом. Але в родині вони грайливі, люблячі та активні сімейні улюбленці.

 • Середня вага: 27-45 кг
 • Середній зіст: 51-64 см
 • Основні риси характеру: сміливий, лояльний, активний, впевнений, відданий.
американський бульдог

Аляскинський маламут

Аляскинський маламут – велика, могутня і сильна північна порода, виведена для тягання упряжок в арктичних умовах. Маламути віддані та спокійні, володіють дивовижною силою, в тому чсилі, характеру, та витривалістю. Вони відомі своїм доброзичливим характером, прив’язаністю до сім’ї. Але як і ініш представники 5 групи собак (шпіци та примітивні породи) маламути можуть бути досить впертими та з незалежним характером, що потребує позитивного виховання, а не примусу. 

 • Вага: 34-39 кг
 • Зріст: 58-64 см
 • Особливості: незалежний, вірний, дружній, сильний, витривалий.
Аляскинський маламут

Самоїд або самоїдська собака

Самоїди ‒ середні за розміром собаки з яскравою північною зовнішністю, пухнастим білим хутром та з усмішкою, яка викликає взаємну усмішку. Виведені як робоча порода, самоїдські собаки розумні, вольові, наполегливі, з власним характером та гідністю. Через що їх виховання може бути непростою справою, не для власників-початківців. Але в родині – це доброзичливі, кмітливі, грайливі, віддані та люблячі улюбленці.

 • Середня висота: 48-60 см
 • Середня вага: 16-30 кг
 • Основні риси: відданий, товариський, веселий, грайливий, витривалий.
особливості породи самоїда

Сибірський хаскі

Хаскі ‒ гонча порода великого розміром, з давньою історією походженням з Сибіру. Хаскі розумні, доброзичливі, енергійні, але вперті з власним характером і гідністю та не прагнуть догодити господарю. Для хаскі потрібна достатня фізична активність і багато прогулянок на вулиці, тому для них кращий варіант ‒ це власне подвір’я. Але потрібно врахувати незалежність хаскі та їхню любов до втеч, при тому що вони вірні своєму господарю.

 • Середній зріст: 51-60 см
 • Середня вага: 16-27 кг
 • Основні риси: енергійний, дружній, впертий, інтелігентний, незалежний.
сибірський хаскі особливості

Акіта

Акіта – японська порода собак великого розміру, відома своєю вірністю та відданістю, і при цьому – незалежністю, гордістю вольовим та сильним характером. Крім цього, вони мають захисні риси, завдяки своєму мисливському походженні, міцність та впевненість в собі. За звичай, вони чудово поводять себе з дітьми та мають тісний зв’язок з господарем та родиною.

 • Середній зріст: 61 – 71 см
 • Основні характеристики: вольовий, захисний, гідний, мужній, відданий, вірний, сімейний.
акіта та відносини з дітьми

Ірландський сетер

Ірландські сетери – досить великі, спортивні собаки, відомі своєю яскравою рудою шерстю ти мисливським походженням.Сетери з доброзичливим характером, грайливі, ніжні та лагідні у родині. Енергійні та активні вони потребують достатньо розумових та фізичних вправ.

 • Середня вага: 27-32 кг
 • Середній зріст: 61-69 см
 • Основні риси характеру: енергійний, доброзичливий, грайливий, енергійний, веселий, розумний.
ірландський сеттер

Англійський сетер

Англійські сетери – великого чи середнього розміру з яскравою плямистою шерстю, м’яким темпераментом, веселою і грайливою вдачею. Вони добре вписуються в сімейне середовище завдяки своєму ніжному та ласкавому характеру. Однак їм потрібно багато вправ, щоб бути щасливими і повністю закривати всі свої потреби. Ці собаки чудово підходять для активних сімей, і готові скласти компанію для будь-якої активності чи гри.

 • Середня вага: 20-36 кг
 • Середній зріст: 61-69 см
 • Основні риси: ніжний, товариський, активний, витривалий, грайливий, ласкавий.
англійський сеттер

Далматин

Далматин ‒ це порода середнього розміру, яку важко сплутати з будь-якою іншою завдяки своєму унікальному забарвленню білою шерсті у чорні чи коричневі плями. З первинним походженням як мисливець з Хорватії, з регіону Далматин, порода також виконувала ролі як і мисливця, гончої собаки, службової, і, звичайно, просто собаки-компаньйона. Далматин розумний, чуйний та люблячий улюбленець в родині, а ще сторожовий пес, стриманий до незнайомців і не дуже привітний до інших собак на своїй території. При цьому вони швидко навчаються, енергійні та грайливі.

 • Середня висота: 56-61 см
 • Середня вага: 16-32 кг
 • Основні риси: активний, розумний, вірний, дружелюбний, енергійний, сімейний.
далматин

Лабрадор-ретривер

Лабрадор-ретривер ‒ це одна із найпопулярніших сімейних порід великого чи середнього розміру (залежно від типу – американський чи англійський, який меншої статури). Раніше лабрадор-ретривер використовувався як мисливський собака, але з часом вони почали використовуватися у роботі різних спецслужб та як собаки-поводирі. Завдяки спокійному темпераменту породи, слухняності, кмітливості, доброти і їхньої відданості, лабрадори перевтілилися у чудову сімейну породу, яка обожнюю людей, дітей та проводити час з ними.

 • Середня висота: 55-62 см
 • Вага: 25-36 кг
 • Особливості породи: дружний, вірний, розумний, енергійний, ласкавий.
лабрадор особливості породи

Золотистий ретривер

Золотисті ретривери ‒ чудова сімейна порода з мисливським походженням на водоплавну дичину. Крім того, відомі як собаки-поводирі та службові собаки з найдобрішим серцем. Ретривери добрі, дружні, кмітливі та спокійні. Вони люблячі та прагнуть порадувати та люблять веселощі в родині, що робить їх надзвичайно популярними серед власників домашніх тварин.

 • Середня висота: 51-61 см
 • Середня вага: 25-34 кг
 • Особливості породи: доброзичливий, інтелігентний, відданий, терплячий, товариський.
характер золотистого ретривера

Пудель великий

Пуделі – незважаючи на поширену думку, що пуделі невелика декоративна порода, через популярність той пуделів, пуделі можуть бути великого розміру, що виділяється як окремий підвид. Вони розуміні, прагнуть догоджати і навчатися, веселі, жваві та грайливі, що робить їх чудовими сімейними собаками.

 • Середня вага: 18-34 кг
 • Середня висота: 45-60 см
 • Основні риси характеру: розумний, грайливий, жвавий, вигадливий, вірний, товариський,
пуделі


Отже, великим породам собак, в їхній більшості, притаманні доброта, лагідність та надзвичайна відданість та вірність господарю та родині. Від енергійних до спокійних чи захисних до товариських, ці собаки не тільки вражають своїм розміром, але й здатні стати надійними компаньйонами, відданими захисниками та люблячими членами сім’ї.

На цьому наший список популярних порід великого розміру завершується, проте він не обмежується тільки цими породами.