Породи Собак

Мальтіпу: Гібридна Порода, Характер, та її Особливості

Мальтіпу (maltipoo) – популярна гібридна/змішана або дизайнерська порода, чи, так званий, крос мальтійської болонки (мальтіз) і той або мініатюрного пуделя, яка успадкували від них найкращі риси.
Мальтіпу – веселі, милі, ласкаві, грайливі і розумні собаки-компаньйони, невеликого розміру, які добре адаптуються для життя в квартирі і будуть чудовим вибором для майбутніх власників собак без попереднього досвіду.

мальтіпу змішана порода

Особливості породи мальтіпу

 • Дружні, активні та грайливі 
 • Розумні та легко піддаються дресируванню
 • Ласкаві та чутливі до самотності
 • Гарно адаптуються та лояльні до господарів
 • Підходять для тих, хто вперше заводить домашнього улюбленця.

Фізичні особливості

 • Змішана або гібридна порода пуделя та мальтійської болонки (маальтізе)
 • Середня висота – 20-35 см
 • Середня вага – 2-9 кг
 • Середня тривалість життя – 10-13 років
 • Шерсть середньої довжини, кучерява
 • Популярні кольори: кремовий, білий, коричневий, шоколадний, бежевий, чорний, сірий, червоний, золотий. 
 • Гіпоалергенна шерсть (в більшості випадках).

Походження

Мальтіпу достатньо “молода” гібридна порода, виведена селекціонерами як гіпоалергенна порода і собака-компаньйон невеликого розміру в США за останні 20-30 років.
Проте гіпоалергенність породи, як і будь-якої іншої, не може бути стовідсотково гарантована.

Мальтіпу офіційно не визнається Американським чи Британським кінологічним клубом, але шанувальники створили північноамериканський клуб Maltipoo/Maltepoo і реєстр породи.

цуценя мальтіпу

Особливості характеру малтіпу

Малтіпу – це справжнє джерело радості, веселощів, ніжності та люблячості до своєї родини.
Незважаючи на те, що це так звана декоративна порода, малтіпу справжні собаки-компаньйони, тісно прив’язані та лояльні до своїх господарів. Вони ласкаві, дружні, грайливі і чутливі. Ця порода обожнює бути в компанії своєї родини, в центрі уваги і підкорювати всіх своєю харизмою. Вони чутливі до самотності, крику чи жорстокості. В них навіть може розвинутись почуття тривожності розлуки, коли вони довгий час лишаються самі чи не отримують необхідної уваги.

Малтіпу розумні та кмітливі, швидко навчаються і схоплюють нове. Вони врівноважені та слухняні і будуть чудовим вибором домашнього улюбленця для власників-початківців.
Крім того, малтіпу можуть адаптуватися до будь-якого будинку чи квартири і не потребують надто багато простору.
Вони пильні і можуть попереджати про тривогу чи небезпеку, чи навіть гавкати і без видимих причин на те, бо досить гавкучі. Але не розраховуйте, що вони будуть сторожами, адже вони надто доброзичливі до незнайомців.

Хоча малтіпу невеликі за розміром, вони активні, грайливі і потребують достатньо прогулянок і вправ. Адже нудьгуючи, вони будуть себе поводити деструктивно.

Виховання

Мальтіпу – розумні і добре піддаються дресируванню. Водночас, вони чутливі до крику, грубощів чи жорстокого поводження. Тому будуйте своє виховання послідовним та на основі методів позитивного підкріплення, такі як винагороди за їжу, гру та похвалу, і ви матимете слухняного і щасливого улюбленця.
Як і всі собаки, мальтіпу потребують ранньої соціалізації, яка включатиме спілкування з іншими тваринами, з багатьма різними людьми, середовищами, звуками, починаючи з 3 місячного віку. Соціалізація допоможе вашому цуценяті вирости впевненим, нелякливим і всебічним собакою.

мальтіпу змішана порода

Догляд за мальтіпу

Шерсть мальтіпу середньої довжини та кучерява і буває різних кольорів, більш поширеними є кремовий, бежевий та коричневий.
Малтіпу мало линяє, але потребує регулярного розчісування, щоб уникнути сплутування шерсті. А також щомісячних купань і підстригання за потребою.

Інші потреби в догляді досить стандартні і включають гігієну зубів і догляд за нігтями. Чистіть зуби вашому малтіпу принаймні два-три рази на тиждень, а краще щодня, щоб видалити накопичений зубний камінь і бактерії. Підстригайте йому нігті один-два рази на місяць, якщо вони не стираються природньо.

Малтіпу вважаються гіпоалергенною породою, шерсть якої має бути безпечною для алергіків, але насправді гіпоалергенних собак не існує. Алергени, окрім шерсті, виділяються в меншій кількості у собак у лупі і слині, тому гіпоалергенна шерсть не є стовідсотковим гарантом відтутності алергії. Найкращий спосіб дізнатися, чи викликатиме порода у вас алергію – це провести деякий час з собакою цієї породи і зрозуміти чи викликають алергени у вас реакцію.

Активність

Невеликі за розміром мальтіпу активні, і їм потрібні щоденні фізичні вправи і прогулянки, щоб витрати свою енергію і залишатися здоровими та щасливими.
Адже надлишок енергії може призвести до деструктивної поведінки, а недостача фізичних активностей погано впливає на стан здоров’я. Тому достатньо приділяти вашому малтіпу до 1-1.5 на вправи та прогулянки щодня.

порода мальтіпу

Відносини з іншими тваринами та дітьми

Маючи добрий характер, мальтіпу добре ладнають практично з будь-ким – іншою твариною чи людиною. Вони чудово почувають себе в сім’ях із кількома собаками чи кішками, навіть якщо вони не виховувалися разом. З іншими собаками малтіпу привітні і не боязкі, якщо соціалізація була вчасно, в ранньому віці. Але завжди контролюйте знайомство чи ігри з іншими собаками.
Мальтіпу чудово спілкується з дітьми і будуть їхніми постійними товаришами в іграх. Але оскільки вони маленькі за розміром і можуть бути легко травмовані, їх рекомендують для сімей зі старшмbи дітьми. Або ж, вам постійно потрібно контролювати спілкування з дітьми і собакою.
Як і у випадку з будь-якою собакою, завжди навчайте дітей, як підходити до собаки і доторкатися до нього. Завжди контролюйте будь-яку взаємодію між собаками та маленькими дітьми, щоб запобігти будь-якому кусанню або тягненню за вуха з будь-якої сторони.

мальтіпу гібридна порода

Здоров’я та можливі проблеми зі здоров’я у мальтіпу

Не всі собаки породи малтіпу хворіють будь-якими або всіма з цих захворювань, але
важливо знати про них, щоб запобігти їх винекненню.

Синдром Уайта Шейкера

Даний синдром проявляється тремтіння всього тіла, порушенням координації та швидкими рухами очей та перебуванням собаки в стресовому або надмірно збудженому стані. Такий стан зазвичай починає проявлятись у віці від шести місяців до трьох років. Цей синдром і викликаний ним стан не є болючим і не впливає на загальне здоров’я чи особистість собаки, але може бути стресовим для собаки. Тому якщо ви підозрюєте, що ваший малтіпу має синдром шейкера зверніться до ветеринара.

Епілепсія

Епілепсія – спадкове захворювання, яке викликає у собаки тимчасjві судоми та стресовий стан. Епілепсію можна лікувати за допомогою ліків, зменшуючи появу самих станів, але її неможливо вилікувати гарантовано. Тим не менше, собака може жити повноцінним і здоровим життям при належному лікуванні цього захворювання.

Вивих колінної чашечки

Вивих колінної чашечки є поширеною проблемою у маленьких собак, яка спричиняє кульгавість чи зміщену ходьбу. Захворювання виникає коли колінна чашечка, яка складається з трьох частин – стегнової кістки, колінної чашечки і великогомілкової кістки – не формується належним чином і зміщується зі суглобу. Це спричиняє кульгавість, фактичний вивих надколінника і його натирання, що може з часом призвести до артриту. Існує чотири ступеня вивиху надколінка, починаючи від I ступеня, випадкового вивиху, що спричиняє тимчасову кульгавість в суглобі, до IV ступеня, при якому поворот великогомілкової кістки є повним, що надає собаці вигляд кривих ніг. Важкі ступені вивиху надколінка лікуються лише хірургічним лікуванням.

Портосистемний шунт (ПСШ)

Це захворювання печінки, яке спричинює це аномальний потік крові між печінкою та тілом. А оскільки печінка відповідає за детоксикацію організму, метаболізм поживних речовин і інші процеси, такий стан порушує нормальнк роботу і інших систем організму. Ознаками портосистемного шунту можуть бути поганий баланс тіла, відсутність апетиту, гіпоглікемія (низький рівень цукру в крові), періодичні проблеми з шлунково-кишковим трактом, проблеми сечовивідних шляхів, але не обмежуючист цими симпотомами.

Алергія, захворювання зубів і прогресуюча атрофія сітківки також можуть бути проблемами малтіпу, за чим потрубно слідкувати, щоб запобігти. Як і більшість маленьких порід собак схильні до проблем зі здоров’ям ротової порожнини, тому якісна дієта і регулярне чищення зубів можуть допомогти запобігти можливим проблемам.

мальтіпу характер

Отже, малтіпу – яскраві, сонячні та позивні собаки, сімейні, компанійські, люблячі та ніжні. Хоч і невеликого розміру вони активні, грайливі та розумні і потребують як фізичних, так і розумових активностей і, звичайно, достатньо уваги зі сторони господаря, без якої вони “за’вянуть”. Тому важливо розуміти, що будь-яка порода – це відповідальність, яка вимагає час та зусилля. Проте малтіпу стовідсотково відплатять вам своєю любов’ю, відданістю та лагідністю. Вони точно займуть важливе місце у вашому серці і будуть чудовим варіантом, якщо ви завжди мріяли про собаку, і хочете завести її вперше.

Джерела статті: “Maltipoo Bible and Maltipoos. Your Perfect Maltipoo Guide”, Matthew Masterson, 2020.

Джерела фото: Pixabay, Pexels, Freepik.