Породи Собак

Походження Мальтійської Болонки або Мальтезе, Особливості Характеру та Догляду

Мальтійські болонки або, як іноді їх називають мальтезе, чи мальтіз – порода собак-компаньйонів, відомих своєю розкішною білою шерстю, ласкавим характером, і королівським минулим. Далі ми обговоримо історію породи, і чому саме вона була улюбленою серед королівської родини, особливості характеру мальтезе, і чому вона не втратила популярність і зараз.

мальтіз

Фізичні особливості мальтезе

 • Гіпоалергенна порода
 • Відноситься до собак маленького розміру
 • Середня вага 3-4 кг
 • Середня висота 20-23 см
 • Середня тривалість життя – 12-15 років
 • Виділяються яскравою білою шовковистою шерстю та темними виразними очима.

Особливості породи мальтійської болонки

 • Грайливі, ласкаві і ніжні в родині
 • Розумні і доброзичливі
 • Активні та жваві
 • Безстрашні попри невеликий розмір
 • В давнину були символом достатку і часто зображувалися на картинах знаті.

Походження породи мальтезе

Мальтійська болонка походить із Середземномор’я Італії, і зокрема з острова Мальта, звідки порода отримала назву. Є підстави вважати, що мальтезе є однією з найдавніших іграшкових порід у Європі, родовід якої нараховує понад два тисячоліття.

Найімовірніше мальтійська болонка генетично споріднена з породами бішон, болоньєз (італійська болонка) і гаванською собаками. Цих собак любила острівна знать, і фінікійці – тогочасні жителі острова, часто використовували їх для обміну з купцями, поширюючи популярність породи на європейському континенті.

З розвитком та поширенням мальтезе в різних країнах в 19 столітті, її почали розводити та вдосконалювали, зосереджуючись на покращенні їх шовковистої білої шерсті та маленького зросту. Це селекційне розведення було спрямоване на створення ідеальної болонки, що привело до появи сучасної мальтійської болонки.

Американський кінологічний клуб (AKC) офіційно визнав породу в 1888 році.

мальтезе порода

Характер мальтійської болонки

Незважаючи на свій витончений вигляд, мальтійські болонки були не просто виведені декоративними собаками, а компаньйонами для людей. Їхній розум, спостережливість і пильність дозволили їм не лише тонко відчувати своїх господарів, а зробили їх чудовими сторожовими собаками. Цей мікс рис характеру в поєднанні з їх люблячим і ніжним темпераментом роблять їх чудовими домашніми тваринами.

Rрім цього, мальтійські болонки – енергійні і відомі своїм жвавим і грайливим характером, з часто невичерпною енергією навіть у старших роках. Вони створюють міцні, глибокі зв’язки зі своїми власниками, відданні та люблячі. В родині мальтезе відрізняються своїм м’яким характером та здатністю адаптовуватися, тому вони комфортно вписуються в сімейну атмосферу, незалежно від того, чи то спокійна пара, чи активна сім’я з дітьми. Також вони гарно товаришують з дітьми, але важливо пояснити дітям про правильне поводження з тваринами, особливо такого невеликого розміру як мальтезе, і контролювати їхнє спілкування.

Проте попри невеликий розмір, мальтійські болонки безстрашні та впевнені в собі. Цей їхній сміливий і відважний характер може змусити їх кинути виклик більшим собакам, тому нагляд і правильна соціалізація змалку є ключовими. Але, за звичай, мальтезе товариські та доброзичливі з іншими тваринами, навіть різного з ним розміру, особливо якщо вони росли разом.

Також варто зазначити, що мальтійські болонки розумні та допитливі, а їхній інтелект і прагнення догоджати господарю роблять їх дуже здібними в навчанні та дресируванні. Тому вони чудові в слухняності і спритності.

Це поєднання чудового характеру, здатності адаптуватися до умов та приголомшливої зовнішності робить мальтійську болонку ідеальним домашнім улюбленцем для тих, хто шукає маленьку, ласкаву, спокійну та грайливу водночас собаку.

цуценя мальтезе

Виховання собаки

Виховання та навчання мальтійської болонки має бути засноване на позитивному підкріпленні та потребує терпіння і послідовності, враховуючи їх розумний, але чутливий характер. Ваша послідовність у побуті, тренуваннях та очікуваннях допомагає собаці зрозуміти те, що від них очікують.

Як ми вже згадували, мальтезе швидко навчаються і добре реагують на м’які методи навчання, засновані на винагороді.

Вчасна соціалізація та навчання є необхідними для будь-якої породи, і мальтезе не виключення.Важливо почати соціалізацію цуценяти та навчання рано – вже у віці від 3 місяців, щоб допомогти їм стати добре пристосованими та впевненими дорослими собаками.
Через їх невеликий розмір і ніжний характер вкрай важливо поводитися з ними обережно, уникаючи будь-яких жорстких методів дресирування. Позитивне підкріплення, таке як похвала, винагорода ласощами чи грою, буде чудовою і ефективною основою для навчання мальтезе.
Регулярна розумова та фізична активність дуже важливі, щоб підтримувати їхню активність, безпеку і запобігати розвитку небажаної поведінки.

мальтійська болонка

Догляд за мальтезе

Мальтійська болонка відома своєю красивою довгою білою шерстю, яка потребує регулярного догляду, щоб зберігати свій розкішний вигляд. Щоденне розчісування має важливе значення, щоб запобігти сплутуванню та вичесати шерсть яка випадає. Крім того, регулярні ванни раз на 1,5-2 місяці або за потреби, стрижка нігтів – раз на 3-4 тижні, або за потреби і щоденне або 3-4 рази в тиждень чищення зубів важливі для підтримки їх гігієни та здоров’я.

Харчування

Збалансована дієта має вирішальне значення для мальтійців. Високоякісний корм або натуральне харчування, який відповідає їхньому віку, розміру та рівню активності буде забезпечувати їхні потреби. Але важливо стежити за їх споживанням їжі та уникати перегодовування, оскільки вони легко набирають вагу.

Активність мальтезе

Незважаючи на невеликі розміри, мальтійські болонки енергійні й потребують щоденних вправ, щоб залишатися здоровими та щасливими. Короткі прогулянки, ігри на вулиці чи в приміщенні є чудовими способами підтримувати їхню фізичну активність і розумову стимуляцію. Серед їхніх улюблених видів діяльності є принесення предметів, тренування трюків і команд та легкі ігри з перетягуванням канату, які дозволяють їм задіювати як фізичні, так і розумові сили. Важливо пам’ятати, що вони чутливі до екстремальних температур, тому фізичні навантаження слід відповідно регулювати.

мальтезе активність

Відносини зі сім’єю

Мальтійська болонка формує глибокі та віддані зв’язки зі своєю сім’єю, стаючи люблячим членом сім’ї. Вони особливо добре підходять для сімей зі старшими дітьми, які вміють поводитися з маленькими собаками, хоча із малими дітьми вони чудово ладять за умови, що їхнє спілкування контролюється. мальтезе дещо стримані в оточенні незнайомців, але завдяки належній соціалізації з раннього віку вони будуть дружніми з іншими домашніми тваринами.

Здоров’я та схильність до хвороб у мальтійської болонки

Мальтійські болонки, як і всі породи, мають певні проблеми зі здоров’ям, до яких вони схильні, але завдяки обізнаності про них і належному догляді з багатьма з них можна впоратися або запобігти.

Вивих колінної чашечки

Це захворювання полягає у виходу надколінника з нормального положення у колінному суглобі і порушення його анатомії. Цей стан часто зустрічається у дрібних порід. Симптоми включають періодичне кульгання та втрату опори на уражену ногу. Регулярні фізичні вправи та підтримка нормальної ваги можуть допомогти запобігти надмірному навантаженню на коліна, тоді як оперативне втручання може впоратися з більш серйозними випадками.

Стоматологічні проблеми

Мальтійські болонки, як більшість дрібних порід, схильні до проблем із зубами, включаючи зубний камінь, втрату зубів і захворювання ясен, в основному через маленьку порожнину рота, що є осередком бактерій. Але регулярні чищення зубів, спеціальні жувальні засоби, огляди зубів і за потреби чищення каменю, можуть допомогти зберегти здоров’я зубів.

Гіпоглікемія

Гіпоглікемія – це низький рівень цукру в крові, який може викликати млявість і слабкість собаки. Тому важливо вчасно діагностувати цей стан завдяки аналізу крові. Годування маленькими, але частими прийомами їжі та дотримання здорового харчування може допомогти регулювати рівень цукру в крові.

Алергія

Мальтійські болонки схильні до різних алергій, починаючи від харчових і закінчуючи алергенами навколишнього середовища. Симптоми включають свербіж, почервоніння та вушні інфекції. Виявлення та уникнення алергенів, а також відповідна ветеринарна допомога є ключовими для вирішення цієї проблеми.

Регулярні ветеринарні огляди є життєво важливими для контролю за здоров’ям мальтійських болонок і запобіганню поширеним проблемам, як із зубами, вушні інфекції та захворювання очей. Вакцинація, профілактика бліх і кліщів і гельмінтів також мають вирішальне значення для їхнього здоров’я. Тому не забувайте про її обов’язковість та регулярність.

Дотримуючись цих ключових аспектів догляду та знаючи про ці поширені проблеми зі здоров’ям, ви можете забезпечити своїм мальтезеам здорове та щасливе життя.

мальтезе

Мальтійські болонки або мальтезе прекрасна як сімейна, так і собака-компаньйон, з тонким розумом, спокійним і водночас грайливим характером, люблячі та віддані, і точно займуть особливе місце у вашій родині.